Proběhlo rozsvícení vánočního stromečku

Rozsvícení vánočního stromečku a školní vánoční trh

V sobotu 30.11.2013 proběhlo již tradiční rozsvícení vánočního stromečku spojené se školním vánočním trhem. Naší akci letos přálo i počasí – nepršelo, nefoukal vítr, teploty byly okolo nuly.

A určitě bylo na co se dívat. Děti ze školní družiny si připravily pásmo básniček a písniček, na jehož závěru pohasla světla a rozsvítil se vánoční stromek před školou. Vystoupení dětí a vlastně i celou letošní akci jsme právě díky příznivému počasí mohli opět doplnit o obrazovou 3D projekci promítanou za vystupující děti na budovu školy.

Po vystoupení dětí se pro veřejnost otevřel školní vánoční trh, kde si návštěvníci mohli zakoupit zejména vánoční, dekorační a upomínkové předměty vyrobené žáky školy. Program byl i letos obohacen o vánoční dílnu, kde si děti mohly vyrobit vlastní svíčku. Navíc bylo pro děti zajištěno zajímavé zpestření  – malování na obličej.

Pro všechny pak byl připravený horký čaj (pro dospělé navíc řádně vylepšený rumem) a svařené víno. Celkem se vypilo 30 litrů čaje, 6 litrů rumu a 26 litrů svařeného vína. To vše škola mohla díky svým ekonomickým aktivitám poskytnout zdarma.

Pro 01 2013