Proběhlo rozsvícení vánočního stromečku a školní vánoční jarmark

Rozsvícení vánočního stromečku a školní vánoční trh

 

V sobotu 1.12.2012 proběhlo již tradiční rozsvícení vánočního stromečku spojené se školním vánočním trhem. Naší akci letos nadmíru přálo i počasí – nepršelo, nefoukal vítr, teploty byly mírně pod nulou a i nějaký ten sněhový poprašek ještě na stromcích zůstal. Účast tak opět překonala předchozí roky a odhadujeme ji na 300 až 350 osob.

A určitě bylo na co se dívat. Děti ze školní družiny si připravily pásmo básniček a písniček, na jehož závěru pohasla světla a rozsvítil se vánoční stromek před školou. Vystoupení dětí a vlastně i celou letošní akci jsme právě díky příznivému počasí mohli doplnit o obrazovou 3D projekci promítanou za vystupující děti na budovu školy.

Po vystoupení dětí se pro veřejnost otevřel školní vánoční trh, kde si návštěvníci mohli zakoupit zejména vánoční, dekorační a upomínkové předměty vyrobené žáky školy (adventní věnce, svícny, přáníčka a podobně). Letošní ročník jsme kromě již uvedené obrazové 3D projekce doplnili o další novinku – vánoční dílnu, kde si děti mohly vyrobit vlastní svíčku. O zájmu pak svědčí skutečnost, že poslední děti z dílničky odcházely již v době, kdy škola byla téměř prázdná, a také to, že se do ruční výroby svíček zapojili i někteří dospělí.

Pro všechny pak byl připravený horký čaj (pro dospělé navíc řádně vylepšený rumem) a svařené víno. Celkem se vypilo 30 litrů čaje, 5 litrů rumu a 34 litrů svařeného vína. To vše škola mohla díky svým ekonomickým aktivitám poskytnout zdarma. Jedinou "vadou na kráse" letošního ročníku tak byla neúčast firmy vyrábějící čerstvé trdelníky, a to přesto, že jsme její účast zajišťovali s více než dvouměsíčním předstihem a účast byla potvrzena. Na příští ročníky nám tak pravděpodobně nezbude nic jiného, než se pokusit trdelníky nebo jinou tradiční vánoční cukrovinku zajistit vlastními silami.

 

 

Další fotografie najdete v naší fotogalerii 

 

Mgr. Josef Kyncl

 

Událost je ukončena.

Datum

Pro 02 2012
Expired!

Leave a comment