Proběhlo rozsvícení vánočního stromečku spojené s adventní výstavou a jarmarkem

Proběhlo rozsvěcení vánočního stromečku a školní vánoční trh

V sobotu 3.12.2011 proběhlo již tradiční rozsvěcení školního vánočního stromečku spojené se školním vánočním jarmarkem.
Kulturní program si jako obvykle připravily děti ze školní družiny. Přibližně půlhodinové pásmo písniček s vánoční tématikou a koled bylo proložené básničkami a říkankami. V jeho závěru pak proběhlo samotné rozsvícené téměř třímetrového stromku, na němž je letos více než 400 žároviček.
Ve prostorách školy poté proběhl vánoční jarmark, na kterém si návštěvníci mohli zakoupit vánoční výrobky a to jak školních dětí tak i z běžné komerční produkce, a adventní výstava výtvarných prací žáků školy.
Pro návštěvníky bylo navíc zdarma připraveno občerstvení v podobě svařeného vína a horkého čaje, do něhož si dospělí mohli nechat dolít něco na zahřátí. Jen pro zajímavost – svařeného vína se vypilo 18 litrů (a pak došlo), čaje 30 litrů a "zahřívadla" do čaje 4 litry.
Akce byla letos navíc obohacena stánkem s teplými tradičními staročeskými trdelníky.

Galerii fotografií z vystoupení dětí z družiny najdete zde

Galerii fotografií z vánoční výstavy a jarmarku najdete zde

Mgr. Josef Kyncl

Pro 04 2011