Proběhlo rozsvícení vánočního stromečku

Rozsvícení vánočního stromečku

V sobotu 30.11.2019 proběhlo od 17 hodin před školou již tradiční, letos již třinácté, rozsvícení vánočního stromečku, které bylo letos spojené s výstavou dětských obrázků a vyhlášením výsledků výtvarné soutěže na téma: „Kouzelný svět pohádek“. Součástí téměř již adventního odpoledne byly i tradiční výtvarné dílny pro děti. Ty byly v provozu již od 14.00 hodin a nabízely dětem možnost zdobení perníčků, výrobu vánočních dekorací, tvoření z papíru a malování dřevěných hraček. Společnou výtvarnou dílnu měli pro návštěvníky připravenou i oba místní páni faráři. V prostoru před školou byl od 16 hodin pro nemenší v provozu dětský kolotoč s prodejem cukrové vaty a chybět nemohlo ani tradiční vánoční občerstvení – palačinky, horký čaj, grog a voňavé svařené víno. Dílničky byly ukončeny o půl páté a děti i dospělí se přesunuli před školu, kde již bylo vše připraveno na vystoupení dětí.

Celý program vyvrcholil v 17 hodin tradičním vystoupením dětí ze školní družiny. A určitě bylo na co se dívat. Děti (a bylo jich skoro 60) si připravily pásmo básniček a písniček, v jehož závěru jsme rozžehli prskavky, pohasla světla a rozsvítil se vánoční stromek před školou.

Počasí bylo letos téměř ideální. Bezvětří, žádný déšť a teploty těsně pod nulou. Chyběl snad jen alespoň poprašek sněhu, který by všemu dodal tu pravou předvánoční atmosféru. I tak si ale letošní rozsvícení stromečku přišlo podle střízlivých odhadů užít více než 350 lidí.

Poděkování patří všem, kteří se na přípravě a realizace akce podíleli – a nebylo jich málo. Od kuchařek v kuchyni přes provozní zaměstnance školy, učitelky 1. stupně a vychovatelky školní družiny, až po všechny, kteří technicky připravovali a zajišťovali samotné vystoupení nebo pomohli zajistit provoz dílniček. Celkem se jednalo o téměř 30 lidí. Všem velice děkuji.

A děkuji také všem, kteří, přestože nemuseli, přispěli dobrovolnou částkou na občerstvení – celkem se vybralo 4.749,- Kč a 1 euro. Tyto peníze vložíme do SRPDŠ.

Další fotografie najdete v naší fotogalerii.

text: Mgr. Josef Kyncl, foto: Mgr. Pavel Ondra

Pro 01 2019