Proběhlo tradiční, již deváté, rozsvícení vánočního stromečku

Rozsvícení vánočního stromečku a školní vánoční trh

V sobotu 28.11.2015 proběhlo od 17 hodin již tradiční rozsvícení vánočního stromečku (letos se jednalo již 9. ročník) spojené se školním vánočním trhem. Naší akci letos opět přálo počasí – nepršelo, nefoukal vítr, teploty byly okolo nuly.

A určitě bylo na co se dívat. Děti ze školní družiny si připravily pásmo básniček a písniček, na jehož závěru pohasla světla a rozsvítil se vánoční stromek před školou. Vzhledem k instalaci výkonné školní aparatury letos mohli vystoupení dětí i hudební doprovod perfektně slyšet i návštěvníci v zadních řadách. Vystoupení dětí bylo navíc doprovázené zajímavou velkoplošnou projekcí promítanou na budovu školy

Po vystoupení dětí se pro veřejnost otevřel školní vánoční trh, kde si návštěvníci mohli zakoupit zejména vánoční, dekorační a upomínkové předměty vyrobené žáky školy. Program byl i letos obohacen o vánoční dílny, kde si děti mohly vyrobit vlastní svíčku, nazdobit perníčky nebo tvořit z fimo hmoty. Navíc bylo pro děti opět zajištěno zajímavé zpestření  – malování na obličej. Fotografie z vánočního trhu jsme po zkušenostech z minulých let raději pořídili předem, protože během trhu bychom se ke stolečkům již neměli šanci pro veliký zájem veřejnosti dostat.

Pro všechny pak byl připravený horký čaj (pro dospělé navíc řádně vylepšený ), svařené víno a stánek s palačinkami a dalšími horkými nápoji.

Podle množství vydaného občerstvení se akce letos zúčastnilo zase o něco více návštěvníků než v minulém roce – odhadem 320 až 350 lidí a poslední návštěvníci se rozcházeli až okolo půl deváté večer.

text: Mgr. Josef Kyncl, foto: Mgr. Lenka Beniačová

Lis 29 2015