Projektový den VIII. třídy v Pardubicích
Ve čtvrtek 28. května 2026 se VIII. třída společně s učitelkami, Mgr. Danou Laštůvkovou a Mgr. Janou Sádovskou, vypravila do Pardubic. Nejdříve jeli autobusem do Hlinska a tam přesedli na vlak. Cesta rychle ubíhala, a tak už v 8 hodin vystupovali na pardubickém městském nádraží.
Jejich první kroky vedly na Pardubický zámek, kde sídlí Východočeské muzeum. To pořádá mnoho zajímavých expozic, které návštěvníky seznamují s historií zámku, města i s šlechtickým rodem Pernštejnů, kteří jsou s Pardubicemi spjatí. Na osmáky zde konkrétně čekala expozice s názvem Opevnění a vojenství v době Pernštejnů. Při ní se žáci podívali do míst, kde bylo ubytováno vojsko a uskladněn střelný prach, prohlédli si obranné valy s vrhacími stroji a obranné rondony u zámku a v závěru si mohli prohlédnout a také vyzkoušet středověké zbraně a brnění.
Po návštěvě zámku ještě následovala rychlá procházka městem, kdy se žáci prošli kolem Zelené brány a pak zamířili do vytouženého Paláce Pardubice, kde dostali rozchod na občerstvení, nákupy, ale i na vyzkoušení místních atrakcí, jakými je třeba tobogán z I. parta do přízemí nákupního centra.
Po tom všem už jen zbývalo dojít na vlakové nádraží a stejnou cestou se vydat domů. Žáci se celý den užili a někteří si dokonce i nakoupili něco pěkného na sebe.