Průběh 7. ročníku Krajské konference o podpoře interaktivní výuky, 17.10.2013

7. ročník Krajské konference o podpoře interaktivní výuky

Ve čtvrtek 17. října 2013 proběhl v naší škole již 7. ročník SMART klubu – Krajské konference o podpoře interaktivní výuky.

Prioritními osami letošního ročníku byly:
– Nové možnosti interaktivní výuky (interaktivní měřící systémy ve výuce přírodních věd, tablety a vlastní žákovská zařízení – BYOD; testování a zpětná vazba ve výuce s využitím ICT, příprava na digitální výuku)

– Směřování interaktivní výuky

– Konzultace, diskuze, výměna zkušeností

Konference se zúčastnilo celkem 127 osob (106 v roli účastníků a 21 v roli lektorů, techniků a hostů) z celkem 57 škol a institucí z Pardubického kraje, ale také z kraje Středočeského, Jihomoravského, Královéhradeckého, z kraje Vysočina a z Prahy a potvrdil se tak velký zájem o tuto akci. Prvního ročníku v roce 2007 se totiž zúčastnilo „pouhých“ 50 osob. O zájmu vypovídal stejně jako loni i počet automobilů zaparkovaných během konference v areálu školy (celkem 66 vozidel a 1 mikrobus).

Mezi významné hosty letošního ročníku patřili mimo jiné zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy paní Z. Slimáková a pan R. Vodička, oba z odboru CERA, dále zástupce České školní inspekce paní M. Machková a zástupci odboru školství obce s rozšířenou působností Hlinsko.

A jaká byla tedy vlastní náplň konference? Po stručném zahájení se účastníci rozdělili podle vlastního zájmu do prvního bloku jednotlivých ukázkových hodin, dílen a seminářů. V 11.15 se poté všichni účastníci opět sešli v hlavním sálu, kde proběhlo finále soutěže o nejlepší interaktivní výukový materiál pro tabule Smart Board, které trvalo až do 12.20 hodin. Poté následoval oběd a odpolední blok workshkopů.

Schematický program konference (kliknutím zvětšíte v novém okně):

Do soutěže bylo celkem přihlášeno 23 výukových materiálů, ze kterých komise vybrala pět finalistů. Každý z nich měl možnost svůj materiál představit publiku v sále a účastníci konference pak pomocí hlasovacích zařízení sami určili konečné pořadí.

Pořadí Autor, škola Výukový materiál
1. Peňázová Miloslava,
ZŠ a MŠ Krouna
Pohádkové putování se slovy
2. Návojský Bronislav,
ZŠ Nuselská, H. Brod a
Zobrazování kulovými zrcadly
3. Strnadová Irena,
ZŠ Npor. Eliáše, Pardubice
Třídění živočichů
4. Kružíková Eva,
ZŠ Rudíkov
Objem – měření a jednotky
5. Prodělal Jaroslav,
ZŠ Včelákov
Minerály

Ceny:

Umístění

Cena pro autora

čtečka knih Approx Multimedia (AV Media)
+ USB flash disk 32GB, kovové tělo

+ držák na tablet do automobilu

externí disk USB ADATA 500GB (AV Media)
+ USB flash disk 32GB, kovové tělo

společenská desková hra SVĚT (AV Media)
+ USB flash disk 32GB, kovové tělo

malinová šťáva v křišťálové karafě (AV Media)
USB flash disk 32GB, kovové tělo

malinová šťáva v křišťálové karafě (AV Media)
od T-Mobile

Akce v naší škole se tak svou velikostí, náplní i významem opět zařadila mezi největší a nejvýznamnější konference o interaktivní výuce v České republice

Za úspěšný průběh konference bych chtěl poděkovat všem zaměstnancům školy (pedagogům i provozním) a také podpoře ze strany Obecního úřadu.

Informace o programu konference najde zde .

Říj 18 2013