Redaktoři Škrobu na tiskové konferenci v Praze

Redaktoři časopisu Škrob se zúčastnili finále ankety ZLATÝ ÁMOS

Na pozvání Dětské tiskové agentury se zúčastnily dne 27. března 2015 v hotelu Olšanka v Praze dvě žákyně naší školy, zástupkyně redakční rady časopisu ŠKROB, společné tiskovky s „opravdovými“ médii před finále ankety Zlatý Ámos 2015 a zhlédly též finálové klání šesti vybraných učitelů této soutěže. Tradiční anketa Zlatý Ámos se vyhlašuje už 22 let. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 55 učitelů nebo učitelek a vůbec poprvé byli ze všech krajů ČR. Cenu Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v ČR vybojovala Hana Pacíková, učitelka práva a kriminalistiky na Střední a vyšší odborné policejní škole v Holešově. Zvítězila nejen u patnáctičlenné odborné poroty v čele s Janem Cimickým, ale také u žáků zúčastněných škol, kteří ji vyhlásili Dětským Ámosem. O vítězi se v bouřlivé atmosféře rozhodovalo ve čtyřech finálových disciplínách. Vrcholem byla tradiční pětiminutová „volná jízda“, společné vystoupení učitele a jeho žáků. A právě v ní zřejmě paní učitelka Pacíková se svými žáky rozhodla o svém triumfu. Secvičená scénka o rekonstrukci napadení v restauraci rozesmála všechny přítomné. Současně byly uděleny doprovodné ceny pro učitele vybraných předmětů (Ámos – fyzik, Ámos – chemik, Ámos – matematik), ale i Ámos sympaťák. Přítomni byli také ministr školství Marcel Chládek a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, kteří korunovali vítěze jednotlivých kategorií soutěže.

Mgr. Lenka Beniačová

Bře 31 2015