Školní časopis Škrob patří mezi nejlepší v České republice

Zástupci redakce školního časopisu Škrob, Mgr. Petr Schmied, Veronika Brožková, Tereza Lorencová a Simona Pešková, se v pondělí 2. prosince vydali do Brna na slavnostní vyhlášení soutěže Školní časopis roku 2013 České republiky.

Naše cesta do celorepublikového finále vedla přes úspěch v krajském kole, ve kterém jsme se v květnu umístili na třetím místě. Do Brna se z celé České republiky probojovalo 30 školních časopisů ve třech kategoriích – školní časopis 1. stupně základní školy, časopis 1. a 2. stupně základní školy a časopis 2. stupně základní školy. (Soutěže se účastnilo téměř 300 školních časopisů.) Z nich byly odbornou porotou novinářů vybrány 3 nejlepší v dané kategorii. I když jsme na medailové místo nedosáhli, může nás těšit, že jsme se v naší kategorii dostali mezi zhruba deset nejlepších školních časopisů.

Velmi nás také potěšila cena poroty odborníků a novinářů, kterou náš časopis získal, a druhé místo v anketě zúčastněných redakcí, které jsme spolu s několika dalšími redakcemi obsadili. Náš časopis při hodnocení jednotlivých porotců obdržel velmi dobrých 62 bodů ze sta možných v kategoriích, v nichž se hodnotila obsahová a grafická stránka časopisu, titulní strana a celková úroveň časopisu.

Mgr. Petr Schmied

Pro 03 2013