Školní výlet I. a II. třídy

Školní výlet I. a II. třídy

 

Závěr školního roku je ve znamení výletů, proto se i děti z první a druhé třídy vydaly 16. června na dlouho očekávaný výlet. Chtěly se nejen pobavit, ale také navštívit zajímavé místo spojené s historií Pardubického kraje. Významnou dominantou našeho kraje je Kunětická hora, kterou jsme si prohlédli.
Hlavní prohlídková trasa hradu na Kunětické hoře zahrnovala celý hradní palác od sklepení až po vyhlídku ve věži. Archeologii, zbrojnici, výstavu o útrpném právu, hladomornu, reprezentační Rytířský sál, celé patro věnované Pernštejnům, modely hradu. V severním křídle paláce sídlil největší drak, jaký kdy obýval české hrady a zámky. Poslechli jsme si výklad o historii hradu a prohlédli si výstavu Zpátky do pohádky, představující kostýmy a rekvizity z řady oblíbených českých pohádek (Anděl Páně, Lotrando a Zubejda, Ať přiletí čáp, královno, Princové jsou na draka, O princezně, která ráčkova, Krkonošské pohádky).
Z Kunětické hory jsme zamířili do Hradce Králové, kde děti v zábavném rodinném centru TONGO, prožily dvě hodiny plné pohybu. Vyzkoušely prolézačky, skluzavky, trampolínu, jízdu na elektrických motorkách i autech, masážní křesla, minikopanou a další atrakce. Z výletu děti přijely trošku unavené, ale velmi spokojené.

 

 

 

 


 

 

 

Další fotografie najdete v naší fotogalerii 

Mgr. Věra Novotná


 

Událost je ukončena.

Datum

Čvn 21 2017
Expired!

Leave a comment