Školní výlet IV. a VI. třídy

Ve čtvrtek 22. května 2008 se vydaly IV. a VI. třída na školní výlet do hlavního města Prahy. Protože byl program velmi náročný, vyjížděli jsme od naší školy již o půl šesté ráno.

Poté, co jsme se prodrali jako obvykle ucpanou Prahou, zahájili jsme naše putování na Pražském hradě. Cestou na Hrad jsme si prohlédli některá významná místa Hradčan, Loretu (kde jsme si stihli poslechnout i část zvonkohry), Černínský a Arcibiskupský palác. Na Pražském hradě jsme absolvovali prohlídku Chrámu svatého Víta (včetně hrobek českých králů), Vladislavského sálu a dalších částí starého hradu. Na závěr jsme ještě viděli baziliku svatého Jiří.

Po skončení prohlídky jsme se vydali pěšky přes Malou Stranu na Karlův most. Cestou nás zaujala nádherná barokní budova chrámu svatého Mikuláše. Na Karlově mostě jsme obdivovali práce přítomných umělců. Kolem budovy Národního divadla jsme se dostali až do přístaviště, odkud nás parník Odra dovezl na druhou část výpravy do Tróje.

Zde jsme nejprve navštívili park trojského zámku. Největší zážitky nám však přinesla procházka po zoologické zahradě. Výlet jsme zakončili návštěvou botanické zahrady. Po náročném programu jsme se unaveni, ale spokojeni vrátili zpět do svých domovů.

Fotografie z výletu najdete zde .

Mgr. Petr Schmied

foto : Mgr. Petr Schmied