Školní výlet IV. třídy do Keltského archeoskanzenu v Nasavrkách a okolí

Školní výlet IV. třídy do Keltského archeoskanzenu v Nasavrkách a okolí

 

Dne 6.6.2017 jsme se vydali autobusem do Nasavrk, kde se nachází krásný keltský archeoskanzen. Naši průvodci, kteří se nás po příjezdu ujali, pro nás připravili úžasné dopoledne.
Nejdříve jsme si prohlédli keltský dvorec a seznámili se s životem Keltů. Už například víme, jak získávali vlákno na tkaní látek a razili první mince. Také jsme nahlédli do kovárny, kde nám paní průvodkyně ukázala, jak lidé v dávných dobách získávali železo a dále ho zpracovávali. Po této poutavé prohlídce jsme se věnovali činnostem, kterými se Keltové bavili a také je potřebovali k přežití. Vyzkoušeli jsme si střílení z luku na terč, házení oštěpem, chůzi na zvláštních chůdách, souboj holemi na kládě a stezku zdatnosti.
Ve druhé polovině programu jsme se seznámili s keltskou kuchyní a vlastnoručně jsme si namleli mouku na obilné placky, které jsme pak s chutí snědli. Moc nás to bavilo a také jsme získali i nové poznatky o tom, co Keltové pěstovali, lovili a mohli používat v kuchyni. Další řemeslnou dílnou bylo pletení z přírodních materiálů a každý z nás si domů odvezl vlastní výrobek. I zde jsme získali užitečné informace o životě Keltů.
Z keltské doby se nám odjet nechtělo, ale ještě nás čekala prohlídka kostela v Kočí, o kterém jsme se učili a chtěli jsme ho vidět na vlastní oči. Paní průvodkyně nám velmi hezky povídala o historii kostela i celé obce a mohli jsme si zblízka prohlédnout všechny prostory této krásné národní památky.
Znaveni, ale o mnoho zážitků bohatší, jsme se v odpoledních hodinách vrátili domů.

 

 

 

 

 

Další fotografie najdete v naší fotogalerii 

Žáci IV. třídy a třídní učitelka M. Peňázová


 

Událost je ukončena.

Datum

Čvn 12 2017
Expired!

Leave a comment