Školní výlet IX. třídy a geologická exkurze

Ve dnech 3. a 5. června 2008 proběhl výlet žáků IX. třídy na jižní Moravu. První den žáci dojeli do do Popic, odkud pěšky přes Strachotín, kde se ubytovali a kam se večer i vrátili, došli do Dolních Věstonic (muzeum) a dále až na Dívčí hrad, který je dominantou celého okolí a nabízí pohledy do krajiny jako z letadla. Druhý den absolvovali vlakem a pěšky cestu do Lednice, kde si prohlédli celý zámecký areál (skleník, minaret, akvárium) a samozřejmě i lednický zámek a Janův hrad. Třetí den následovala návštěva města Mikulov s prohlídkou zámku a židovské synagogy a pak už odjezd domů.

A protože jít po výletě na jeden den do školy se nikomu nechtělo, navázala v pátek na výlet ještě jednodenní geologická exkurze na Zkamenělý zámek u Svratky.

Fotografie z výletu najdete zde.

Fotografie z exkurze jsou zde.

Mgr. Roman Tlapák

foto : Mgr. Roman Tlapák