Školní výlet IX. třídy – Český ráj

Dne 4.6.2018 jsme se všichni sešli na nádraží v Krouně a začalo naše dobrodružství. Z místní stanice naše cesta směřovala do města pohádek – Jičína. Zde jsme vyšplhali na Valdickou bránu a kochali se krásným výhledem na okolí. Dále naše cesta pokračovala pro nás nekonečnou, ale za to krásnou lipovou aleji směrem k vlaku, který nás měl odvézt do Jinolic. Bohužel vlak měl zpoždění asi jednu hodinu, tak se rozhodlo, že do 8 km vzdálených Jinolic dojdeme pěšky. Jakmile jsme po náročné cestě došli do našeho kempu, vybrali jsme si, v jaké chatce strávíme následující noc. Někteří z nás hned poté zamířili k vodě a jiní strávili celý zbytek dne u pingpongového stolu. Večer jsme se všichni sešli u ohně, povídali jsme si a opékali buřty. Následující den jsme si sbalili všechny své věci, uklidili chatky a vyrazili s krosnami na zádech do Prachovských skal. Cesta byla náročná, ale za ten krásný výhled to stálo. Poté co jsme si obešli okruh mezi skalami, šli jsme do Turistické chaty, kde si všichni dali oběd. Čas nám ubíhal, proto jsme vyrazili na odlehlou zastávku autobusu. Autobus nás zavezl do Jičína a naše kroky směřovaly na vlakové nádraží. Na neštěstí nám ujel vlak, proto jsme na nádraží strávili hodinu, abychom odjeli následujícím vlakem. Dále naše cesta byla bezproblémová a dorazili jsme všichni ospalí, ale za to plní zážitků do stanice v Krouně. Všichni jsme si náš poslední společný výlet užili a určitě na něj budeme vzpomínat.

Daniela Drahošová

Čvn 15 2018