Školní výlet VII. třídy, 24. – 25. květen 2011

Ve dnech 24. – 25. května 2011 absolvovali sedmáci školní výlet do Posázaví.

Ráno v 7 hodin jsme měli sraz na křižovatce. Jeli jsme autobusem do Hlinska. V Hlinsku u autobusového nádraží jsme vystoupili a šli jsme na vlaková nádraží, kde jsme čekali na vlak, kterým jsme jeli do Havlíčkova Brodu. Chvilku jsme čekali, než nám přijede vlak. A pak jsme jeli dál vlakem na hrad Český Šternberk šli jsme hodně schodů a měli tam hezký dravce. Na prohlídku jsme šli v jedenáct hodin. Prohlídka byla moc hezký a moc se nám to tam líbilo. Po prohlídce jsme se šli podívat na hladomornu. Od paní učitelky jsme se dozvěděli, že to spíš byla obraná věž a že se to jako hladomorna nevyužívala. Potom jsme šli do prodejny, kde jsme si koupily nanuka a vydali jsme se na nádraží odkud jsme jeli do Sázavy – Černé Budy. Šli jsme do Sázavského kláštera tam jsme si na pokladně odložili věci a šli jsme na prohlídku. Viděli jsme spoustu maleb. Potom jsme šli do sokolovny, kde jsme se ubytovali. Když jsem se ubytovali šli jsem do restaurace na večeři. K večeři jsme měli kuře a bramborovou kaši. Po večeři jsme šli na hřiště, kde po nás kluci začali házet šiškami a paní učitelka se svojí dcerou zůstali v restauraci, kde si dali kafe. Večer jsme šli na procházku a vydali jsme se ke studni Sv. Prokopa. Večerka byla o půl jedenáctí. Druhý den ráno jsme vstávali v sedm a snídani jsme měli v osm hodin. Ke snídani byli rohlíky a paštika. Potom jsme se šli podívat na čertovu brázdu která  byla dlouhá 25km. Když jsme se vrátili šli jsme si pro batohy a na cestě na nádraží jsme se stavili v obchodu, kde si většina z nás koupila pití. Potom jsme jeli do Havlíčkova Brodu. Šli jsme na náměstí, kde jsme měli najít Havlíčkův dům. Pak jsme se vrátili na nádraží, odkud jsme jeli vlakem do Hlinska. Z vlakového nádraží jsme šli na autobusovou zastávku u pošty, odkud nám jel autobus do Krouny. V Krouně na některé z nás čekali rodiče. Výlet se nám moc líbil.

Monika Novotná, VII. třída

Kvě 30 2011