Školní výlet VII. třídy

Konec května bývá již tradičně na naší škole obdobím výletů. Ve čtvrtek 27. května se část sedmé třídy sešla na nádraží ČD v Hlinsku a za doprovodu pana učitele R. Tlapáka a paní A. Svatoňové se vydala poznávat okolí města Telče.  Náš tým byl početnou marodkou trošku oslaben, ale přesto jsme i přes nelichotivé prognózy o počasí odvážně ráno kolem osmé nastoupili do rychlíku. Vlaky tentokrát jely na čas, takže jsme měli radost, že se budeme moci držet našeho plánu. V 10.41 hodin vystupujeme v Hodicích a teď už nás čeká celý den pouze pěší turistika spojená s lekcemi z historie. Cesty přes louky a lesy byly trošku rozbahněné po mnohadenních deštích, ale nás to nezastavilo a úspěšně se dostáváme na hrad Roštejn. Po polední pauze na oběd a prohlídce hradu a věže se vydáváme na druhou pěší etapu do kempu.

Cesta nám pěkně ubíhala a počasí nám bylo také nakloněno příznivě. Poměrně svěží a suší se dostáváme kolem 16.00 hodin do místa ubytování a máme za sebou 13 km. Kemp Velký Pařezitý nás příjemně překvapil svými zrekonstruovanými chatkami komfortně vybavenými vlastní sprchou a WC, elektrickým topením a ledničkou. Po ubytování jsme čas do večeře trávili hraním míčových her a někteří si ošetřovali své první puchýře. Po večeři(smažený květák s bramborem) vysvitlo slunko a bylo by škoda si nevyrazit na večerní procházku. Zpočátku jsme nebyli moc nadšeni, ale odměnou za další 3 km chůze nám byla úžasná vyhlídka z Míchovy skály.Čas do večerky rychle utekl a někteří se do postele už jistě těšili.

Přestože v noci lilo, probudili jsme se do krásného slunného rána. U snídaně nás netradičně čekal pizza-koláč, který všem velice chutnal a mohli jsme si jej vzít i na cestu. Naposledy jsme zamávali našemu kempu a nasadili svižné tempo, neboť bylo nutné stihnout termín prohlídky zámku v Telči. Těch 10 km jsme absolvovali ve skvělém čase a zasloužili jsme si pochvalu od pana učitele. Zámkem nás kromě průvodkyně provázeli i žáci zdejší školy, kteří mají rozšířenou výuku dějepisu a zkoušeli si roli průvodce. Zámek byl krásný a ještě krásnější byl pohled na renesanční náměstí. Zde jsme trávili další 2 hodiny a kromě prohlídky budov a nákupů jsme zde i poobědvali. Před třetí hodinou se přesouváme na nádraží a chystáme se k odjezdu. Při přestupu v Jihlavě máme ještě hodinu čas a tak utrácíme poslední kapesné. Rychlík s námi uhání k domovu a vše vypadá báječně. Před Chotěboří  nám průvodčí oznamuje, že na trati je překážka a její odstranění chvíli potrvá. Chvíle trvala hodinu a my měníme instrukce pro naše rodiče. Pár minut před sedmou hodinou vystupujeme opět na nádraží v Hlinsku. Počasí nám vydrželo a i my jsme to ve zdraví vydrželi.Možná nás budou zítra bolet nohy, ale ty zážitky za to stojí.

Další fotografie z výletu najdete v naší fotogalerii

Mgr. Roman Tlapák

Čvn 01 2010