Školní výlet VIII. třídy, 25. – 27. květen 2011

Ve dnech 25. – 27. května 2011 absolvovali osmáci školní výlet do Náchodu, Adršpašských skal a okolí.

Ve středu v 7:10 hodin jsme se sešli na vlakovém nádraží, kde jsme měli sraz. Vlakem jsme jeli asi 4 hodiny. Přestupovali jsme 5 krát. Vystoupili jsme v Teplicích a šli jsme na vrch Ostaš. Poté jsme konečně šli do penzionu, kde jsme měli zamluvené chatky. Když jsme se zabydleli, šli jsme na večeři. Poté kluci vytáhli míč a začali hrát fotbal, na který děvčata neměli ani pomyšlení. Večerka byla v deset hodin.
Ve čtvrtek ráno nám byla pekelná zima, i přes to, že jsme měli spacáky. Po snídani jsme směle vyrazili na cestu. Do Adršpašských skal to nebylo daleko a také jsme měli čas koupit nějaké suvenýry. Pak jsme šli na prohlídku skal, kde se to jen hemžilo podobami lidí, zvířat a dalších věcí. Vystoupali a sestupovali jsme spoustu schodů a dostali jsme se k jezírku, kde nás měla čekat loďka. A protože na loďce bylo víc Poláků než nás, Čechů, mluvil na nás průvodce polsky. Ne všemu jsme rozuměli, ale pan průvodce byl tak ochotný, že nám to zopakoval česky. Poté jsme se vydali do Teplických skal. Malinko jsme bloudili, ale nakonec jsme se dostali až do chatiček.
Pátek byl ve znamení balení báglů a odevzdávání chatek. Snídaně byla vydatná a tak jsme byli plní sil a vydali jsme se na cestu. V Teplicích jsme nastoupili do vlaku a jeli do Náchoda. V jedné restauraci jsme si nechali batohy a stoupali jsme po schodech k Náchodskému zámku. Tam nás paní průvodkyně provedla po prvním patře a řekla nám o něm spoustu věcí. Vedle zámku byl výběh s medvědy, ale protože pršelo, medvědi byli zalezlí. My jsme se však nevzdali a sledovali boudu tak dlouho, dokud jeden medvěd neukázal alespoň hlavu. Pak jsme měli dlouhý rozchod. Během něho jsme mluvili s mužem oblečeným v brnění. Včas jsme se ale vydali na vlak, a proto jsme onoho obrněnce potkali i u vlaku. Cesta vlakem byla klidná, až na jeden okamžik, kdy notně “veselý“ muž bavil celý vagon.
I přes stovky schodů a vyčerpávající pochod se mi výlet líbil a s radostí bych si ho zopakovala.

Iveta Sodomková

Kvě 31 2011