Školní výlet VIII. třídy, Pálava

Před posledním květnovým víkendem se vydala naše třída spolu s panem učitelem Schmiedem a paní uklízečkou Nekvindovou na výlet, poznat krásu Pálavy.
28. 5.
Sešli jsme se ráno na vlakové zastávce v Krouně, ale výluka nám trochu znepříjemnila naši cestu. Museli jsme vystupovat už na Čachnově, kam pro nás později přijel autobus. Poté jsme opět pokračovali vlakem. V Brně jsme měli malý rozchod na občerstvení a další vlak nás odvezl do Popic, odkud jsme šli pěšky do Strachotína, cíle naší cesty.
Zde jsme vystoupili a šli se ubytovat do penzionu Rybářská bašta. Byly nám přiděleny pokoje a po krátkém odpočinku jsme šli do Dolních Věstonic do muzea. Po výkladu paní průvodkyně jsme vystoupali na Dívčí hrad. Sice to byl pořádný kus cesty do kopce ,ale nádherný výhled z trosek hradu do krajiny to všechno vynahradil.
Následovala cesta zpět do penzionu. O půl šesté byla večeře.
29. 5.
Ráno jsme se nasnídali a vydali jsme se do Valtic a Mikulova. Při cestě na autobus ale začalo pršet a my jsme zmokli. Cesta rychle uběhla a my jsme se ani nenadáli a už jsme stáli před vchodem do zámku Valtice. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací, viděli jsme krásné knížecí komnaty, koupili jsme si upomínkové předměty a autobusem jsme odjeli do Mikulova. Začalo ale silně pršet, takže se náš výšlap na Svatý kopeček neuskutečnil.
Odjížděli jsme do penzionu celí promoklí. Po večeři jsme si uklidili pokoje a zabalili si věci.
30. 5.
Nastal poslední den výletu. Po snídani pan učitel předal pokoje a odjeli jsme do Lednice, abychom si prohlédli zámek. Zámek byl krásný. Procházeli jsme II. okruh – knížecí apartmány, ve kterém jsme viděli mnoho různých druhů nábytku, krásné obrazy, lustry, schodiště, zámeckou kapli a další zajímavosti.
Po skončení prohlídky jsme se vypravili jít na oběd a potom opět domů. Výlet se všem velmi líbil.

text Lucie Drahošová

Čvn 10 2014