Sněhurka a její kamarádi ve školce

Týden před první adventní nedělí ožila naše mateřská škola besídkami a jarmarkem. A právě jarmark ve školce „slaví“ letos kulaté výročí. Zdá se to neuvěřitelné, ale připravujeme ho pro Vás již 20. rok! Školka, to jsou ale především děti. Také naše besídky prošly v uplynulých letech vývojem. Z jednoho vystoupení dětí jsou postupem času čtyři a k naší velké radosti vždy s plným hledištěm. V letošním roce se tématem besídky stala pohádka „O Sněhurce“. Během ní se ve scénkách, tancování, zpívání a přednášení básniček vystřídalo 51 dětí včetně těch nejmenších. Právě naši nejmenší si právem zaslouží obdiv. Sotva se tyto děti v září odloučily od maminky, již po několika týdnech dokázaly zahrát scénku, zatancovat, či dokonce říci básničku do mikrofonu. Není divu, že dojatí byli všichni. Starší děti zase v každé minutě představení dokazovaly všem, jak pozorné, šikovné a ukázněné dokáží být, když jim jde o společnou věc. Výsledkem byl chvílemi úsměvný, chvílemi dojemný zážitek z vystoupení jako celku. Děti byly prostě úžasné! Reakce všech, kteří se loučili při odchodu a nešetřili chválou, se nám staly tou největší odměnou. Děkujeme všem, kteří svou přítomností pomohli vytvořit jedinečnou atmosféru a v právě nadcházejícím adventním čase Vám přejeme především klid a pohodu, prožijte krásné vánoční svátky a do nového roku hlavně pevné zdraví a plno toho „obyčejného“ štěstí.

zaměstnanci mateřské školy

Mgr. Irena Kavková