Soutěž k 90. výročí vzniku ČSR

V říjnu letošního roku si připomínáme 90. výročí vzniku samostatné Československé republiky. Při této příležitosti jsme pro žáky připravili dějepisnou soutěž, které proběhne ve dvou kategoriích:

1. kategorie        žáci 6. + 7. ročníku

2. kategorie        žáci 8. + 9. ročníku

Soutěž bude mít několik kol a každé kolo bude trvat 1 týden. Na chodbě v 1. patře  školy se vždy počátkem nového týdne objeví další stojan s materiály o událostech a osobnostech z období před 90 lety. Najdete tam jak texty tak i obrázky nebo mapky a samozřejmě i nové soutěžní otázky.

Odpovídat na ně můžete 2 způsoby:

a) odpovědi napíšete na kousek papírku, připojíte spoje jméno, příjmení a třídu a do určeného termínu zanesete p. uč. Sádovské.

b) odpovědi napíšete mailem na adresu jana.sadovska@zskrouna.cz (opět nezapomeňte uvést své jméno, příjmení a třídu)

Odpovědi došlé v každém soutěžník kole budou obodovány a postupně bude vytvářena bodovací tabulka všech soutěžích. Po posledním kole se body sečtou a v 3 nejúspěšnější žáci v každé kategorii budou odměněni.

Odpovědi na otázky čerpejte především z materiálů na nástěnkách, ale můžete samozřejmě použít i jiné zdroje (internet, encyklopedie, učebnice, atd.).

Otázky do soutěže budou spolu s informacemi z nástěnek pravidelně uveřejňovány i na školních webových stránkách v části "Výukové materiály" v předmětu "Dějepis".

Mgr. Jana Sádovská, Mgr. Josef Kyncl

Říj 08 2008