Soutěž mladých zdravotníků

Tento měsíc se vybraní žáci z šesté a sedmé třídy zúčastnili soutěže v poskytování první pomoci – Soutěž mladých zdravotníků. Za každou třídu bylo vybráno 5 žáků, kteří tvořili soutěžní týmy. Soutěž se odehrávala v Městském parku v Chrudimi pod záštitou Červeného kříže Chrudim. Pro jednotlivá družstva byla nachystána 4 stanoviště, kde se žáci potýkali s různými zraněními. Pomáhali člověku v bezvědomí, ošetřovali popáleniny, dostali se do situace, kdy museli pomoci člověku otrávenému alkoholem, ošetřovali zraněné za pomoci netradičních pomůcek v podobě šátků, mikin, klacků,…, transportovali zraněné. Vyzkoušeli si také resuscitaci na figuríně. Celý program byl zpestřen prohlídkou střední zdravotnické školy. Zde si žáci vyzkoušeli "model stáří". Tento model slouží jako pomůcka pro představu, jak omezenou mají staří lidé hybnost, jak je pro ně těžké jít do schodů, pro něco se ohnout. Vyzkoušeli si různé pomůcky pro zjednodušení života starších, či hendikepovaných lidí – různá chodítka, hole, zvedače předmětů, sedátka do koupelen… Prohlédli si jednotlivé učebny a nahlédli přímo do vyučovací hodiny. Naše družstva se umístila na 3. a 4. místě. Za účast v soutěži a prezentaci školy děkujeme.

Helena Boušková

Kvě 30 2016