Soutěž mladých zdravotníků, Chrudim

Stejně jako minulý rok se i letos vybraní žáci ze šesté a sedmé třídy zúčastnili soutěže mladých zdravotníků, která se uskutečnila v Chrudimi 24. 5. 2017. Žáci soutěžili ve dvou družstvech. Jejich úkolem bylo projít postupně čtyři stanoviště, kde se nacházeli zranění. Potýkat se museli s popáleninami, epileptickým šokem, záchranou tonoucího, tržnými zraněními, zlomeninami, aj. Na jednom ze stanovišť si vyzkoušeli různou obvazovou techniku především s pomocí šátků a také si vyzkoušeli transport zraněného.
Tuto soutěž organizoval Český červený kříž Chrudim. Sice se žáci naší školy neumístili do třetího místa, ale i tak se se soutěžními úkoly ,,poprali´´ statečně. Naučili se spoustu důležitých věcí, vyzkoušeli si přímou srdeční masáž na figuríně a prohlédli si zdravotnickou školu.

Fotografie ze soutěže najdete zde .

Helena Boušková

Čvn 05 2017