Soutěž o nejlepšího zpěváka I. stupně ZŠ

Ve čtvrtek 6.6.2013 odpoledne a v pátek 7.6.2013 dopoledne proběhla v přístavbě ZŠ soutěž o nejlepšího zpěváka na I. stupni ZŠ. Ve čtvrtek pomocí interaktivního hlasovacího zařízení vybírali nejlepší interprety nejdříve rodiče a příbuzní žáků, v pátek pak žáci a učitelé I. stupně. Za každou třídu byli do soutěže nominováni vybraní žáci. Měli za úkol zazpívat s doprovodem klavíru jednu lidovou písničku.

V první části, v kategorii mladších žáků (1. – 2. třída), vystoupilo 10 dětí. A i když se některým z nich trémou třásl hlas, statečně všichni ukázali, co se naučili. Po prvním kole se prezentoval i pěvecký soubor, zazpíval a zahrál několik písní na jarní téma. Pak předvedlo své hudební nadání 12 starších žáků (3. – 5. třída). Za své výkony byli všichni účastníci soutěže po zásluze oceněni velkým potleskem diváků, nejlepší žáci obdrželi diplomy a všechny děti dostaly drobné ceny.

Velkou pochvalu si také zaslouží děti, které zpěváky doprovázely na hudební nástroje. Petra Vítová, Nina Novotná a žáci 5. třídy hráli na flétny, Kateřina Hromádková předvedla na vysoké úrovni v několika písních svou hru na housle. Martin Zahradník zahrál na kytaru a doprovázel zpěv hrou na prastarý nástroj zvaný brumle.

Celkovým vítězem soutěže se stal žák 2. třídy Matěj Zahradník.

Nejlepší interpreti jednotlivých tříd:

1. třída –  Daniel Pavliš

2. třída –  Matěj Zahradník