Soutěž v odborných a praktických dovednostech žáků IX. tříd

Žáci IX. třídy se 25.10.2017 zúčastnili  II. ročníku v odborných praktických dovednostech, určené pro žáky IX. tříd našeho regionu. Soutěž pořádala Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborné učiliště technické Chotěboř a probíhala na hlineckém pracovišti odborného výcviku. Hlavním partnerem soutěže byla místní firma Megatech Industries a konala se za podpory města Hlinska a místních firem. Cílem soutěže bylo zvýšení zájmu žáků ZŠ o studium technicky zaměřených studijních a učebních oborů. Soutěž byla zaměřena na manuální praktické dovednosti, obecné teoretické znalosti, marketing, ekonomiku a ICT. Soutěžilo se v těchto oblastech:

1. strojírenství – ruční zpracování kovů, soutěžní výrobek, test znalostí,

2. dřevozpracující – ruční zpracování dřeva, soutěžní výrobek, test znalostí,

3. elektrotechnika – zapojení a oživení jednoduchého elektronického obvodu, test znalostí,

4. ekonomika, trh práce, marketing, prezentace – ekonomické vyhodnocení jednotlivých výrobků a jejich prezentace, zhotovení reportáže ze soutěžního dne ve formě prezentace.

Slavnostní vyhlášení proběhlo 27. listopadu 2017 na hlinecké radnici za přítomnosti starosty města pana Miroslava Krčila, zástupce hlavního partnera soutěže firmy Megatech Industries pana Martina Hyroše a zástupců dalších podnikatelských subjektů. Naši deváťáci skončili na 4. místě. Soutěžící si převzali velice hodnotné ceny, které do soutěže věnoval hlavní partner firma Megatech Industries a pořádající škola.

text a foto: Mgr. Lenka Beniačová

Pro 04 2017