Stanovisko k výzvě ministra zdravotnictvíStanovisko k výzvě ministra zdravotnictví k vyhlášení ředitelského volna na pátek 25.9.2020…

Stanovisko k výzvě ministra zdravotnictví k vyhlášení mimořádného volna na pátek 25.9.2020

Škola do 23.9.2020 do 6.00 hodin neobdržela žádnou oficiální informaci ani doporučení z MŠMT ani z Ministerstva zdravotnictví. O výzvě ministra zdravotnictví jsem se dozvěděl pouze ze sdělovacích prostředků, kde nebyly uvedeny žádné podrobnosti.

S ohledem na níže uvedené důvody jsem se rozhodl (pokud škola neobdrží jiné oficiální pokyny) mimořádné volno nevyhlásit, protože:
– uzavření školy by zkomplikovalo život rodičům zejména malých dětí
– snažíme se poctivě odučit každou hodinu, abychom co nejvíce doplnili mezery v učivu z období 03-06/2020
– epidemiologická situace ve škole i v obci a nejbližším okolí je prozatím naštěstí nesrovnatelně příznivější než např. v Praze
– děti jsou mimo školu stejně v kontaktu, část z nich má navíc sourozence v MŠ, která by zůstala v provozu
– na základě vývoje situace z posledních dnů máme obavy, že v dohledné době může dojít k celoplošnému uzavření škol, a každý den řádné výuky je tak potřeba

Rozhodnutí o účasti dětí ve vyučování ponechávám proto na volbě rodičů. Pokud se zákonní zástupci rozhodnou v pátek 25.9.2020 dítě do školy neposlat, nebudeme zkoumat důvody absence a pro omluvení bude postačovat zákonným zástupcem podepsaná omluvenka v žákovské knížce (např. “Omlouvám syna/dceru z výuky dne 25.9.2020).

Zář 21 2020

All Day