Strašidelná noc v podhradí

Žáci V. třídy a členové pěveckého kroužku připravili divadelní představení s názvem Strašidelná noc v podhradí. Divadlo předvedli v dopoledních hodinách ve čtvrtek 31. 1. 2013 v přístavbě ZŠ Krouna nejdříve všem žákům ZŠ a dětem z MŠ, později v odpoledních hodinách zhlédli druhé představení také rodiče a prarodiče žáků. Příběh vypráví o dvou sourozencích, kteří se vydají hledat poklad na hrad Flákoštajn. Přichází noc a oni přenocují venku „pod širákem“ v podhradí.  Zatímco spokojeně spí, začnou se ve tmě dít věci……… Na scéně se postupně zjevují různé pohádkové postavy: strašidýlko Emílek, Hejkal, vodník Brčál a vodnice Leknička, loupežníci Francek a Pepan, bílá paní Perchta, rytíř Filip, čarodějnice Klofanda, čert Remcal a Káča, princezna Julinka a drak. Les v podhradí je plný nadpřirozených bytostí a o každém z nich diváci uslyšeli také pěknou píseň. Pohádkové postavy se snaží pomoci čertu Remcalovi, kterého si osedlala Káča. Káča se za žádnou cenu nechce čerta pustit. Nakonec ale rytíř Filip Káču přelstí a hodí ji do rybníka. Zakokrhá kohout, pohádkový svět opět zmizí.

Divadelní představení se podle ohlasů velmi líbilo, žáci byli oceněni velikým potleskem. Naše poděkování patří rodičům, kteří pomohli pro děti vytvořit masky. Líbily se také krásné výtvarné dekorace, které vytvořil školník pan Jaroslav Hromádko.

Mgr. Lenka Beniačová

Úno 01 2013