Turnaj v sálové kopané; Svratka, březen 2019

Turnaj v sálové kopané

Dobrý den všem fanouškům fotbalu. Jak už je známo, ZŠ Krouna byla opět pozvaná do Svratky na turnaj v kopané. Tento rok vše probíhalo trochu jinak než v dřívějších letech.
Matěj Zástěra přišel s pozitivní náladou, jako celý tým. V šatně bylo mnoho zábavy, ale i přemýšlení o taktikách. Koho kam postavit, vymyslet něco originálního, jak překvapit soupeře. Náš první soupeř byl ZŠ Jimramov. Byli jsme všichni nervózní, protože v minulých letech hrál velmi dobře a vloni byl na druhém místě. Náš tým však nezaspal, statečně bojoval a zvítězil kvalitně 2:1. Měli jsme po zápase chvilku volna, tak jsme šli do kabiny a každý řekl, co by zlepšil, zdokonalil, atd. V dalším zápase na nás nastoupili žáci ZŠ Sněžné. Tenhle zápas byl pro nás nejdůležitější. Díky němu, jsme mohli postoupit do finále. O soupeři jsme skoro nic nevěděli. Nikdo z nás si nepamatoval, jak druhý tým hraje, a tak jsme se rozhodli hrát přirozeně (tzv. aby nás ta hra bavila). Nastříleli jsme celkem 4 branky a soupeř si ani neťukl. Byli jsme rádi, že si zahrajeme finále. Ve finále jsme se utkali proti domácí Svratce, která hraje velmi dobře. Chtěli jsme jim trochu zkazit hru tím, že jim zabereme stranu, kterou si každý zápas brali a byli na ni zvyklí, ale nepovedlo se. Pak zazněla věta od jednoho z našich hráčů „Jestli jsme lepší, tak nad nimi zvítězíme na jakékoliv straně.“ A učinilo se, zápas jsme ukázkově vyhráli 4:0. Náš tým zatleskal soupeři. A na konec jsme si museli zakřičet pokřik. Na tvářích našeho pana učitele byla vidět radost. To nás asi nejvíce potěšilo.
Všichni jsme si to užili a doufáme, že příští rok zopakujeme dnešní úspěch. Děkujeme Mgr. Romanu Tlapákovi, že jel s námi a psychicky nás podpořil.

V naší perfektní sestavě byl/a: Agáta Chlupáčová, Matěj Zástěra [B], Václav Pokorný, Adam Lorenc, Miroslav Kottoniak, Michal Bečička, Libor Pešek [K], Milan Otradovský, Adam Pešek a pan učitel Roman Tlapák, který měl roli trenéra.
 

 

 

 

 

 

 

Text: Václav Pokorný, VII. tř.; foto: Mgr. Roman Tlapák

Událost je ukončena.

Datum

Bře 18 2019
Události vypršely

Leave a comment