Úspěch žáků naší školy v dějepisné olympiádě

V pátek 15. ledna 2021 proběhlo on-line okresní kolo dějepisné olympiády. V letošním školním roce se již jednalo o 50. ročník soutěže s tématem „Labyrintem barokního světa (1556 – 1781)“. Stejně jako v minulém roce jsme byli velmi úspěšní a naše žákyně postoupila do krajského kola.

Dějepisná olympiáda je náročná soutěž, při které musí žáci prokázat svoje vědomosti získané nejenom ve škole, ale i vlastním studiem a četbou. V tomto školním roce byla situace složitější, protože se nechodí řádně do školy a jsou uzavřené veřejné knihovny. Obstarat si tedy doporučenou literaturu nebylo jednoduché. Školní kolo bylo uspořádáno těsně před vánočními prázdninami a zúčastnilo se ho celkem osm žáků VIII. a IX. třídy. Jejich výsledky byly velmi vyrovnané, do okresního kola postoupili celkem tři žáci – Martina Šmoková (IX. třída), Aneta Bartošová (IX. třída) a Adam Pešek (VIII. třída), který zároveň vyhrál školní kolo

V okresním kole se Adam umístil na krásném šestém místě těsně před postupem do krajského kola, Aneta byla sedmá. Oběma děkujeme za účast a velmi gratulujeme. Největší radost nám udělala Martina, která se umístila na 3. místě a postoupila do krajského kola. To se bude konat 17. nebo 18. března 2021 (přesný termín bude ještě upřesněn) v DDM BETA v Pardubicích. Přejeme ji pevné nervy, hodně štěstí a úspěchů při reprezentaci naší školy.

Mgr. Jana Sádovská

Led 27 2021