V Pekle si nás nenechali!

V pondělí 13. června 2016 se děti ze školní družiny po celoročním snažení konečně dočkaly a vydaly se na cestu do Pekla. Samozřejmě jen do toho v blízké Čertovině. I tak ale řada dětí s nástupem do autobusu trochu znejistěla, protože se celý rok skutečně a ne zrovna výjimečně zlobením snažily o to, aby do pekla alespoň pro výstrahu nahlédly. Některé děti pak pro jistotu raději na výlet dobrovolně ani nejely.

Po příjezdu jsme se rozdělili na dvě skupiny a zatímco první zamířila na prohlídku, kterou provázela čertice, děti z druhé skupiny vzaly útokem stánek se suvenýry a hračkami. Nejvíce šly na odbyt svítící rohy – asi proto, aby v případě, že by v pekle zůstaly, dokonale zapadly mezi ostatní čertíky. Hodina čekání uběhla jako voda a upovídaná, a trochu i hubatá čertice už vedla do pekla i druhou skupinu. Po přivítání se děti dostaly do pekelné školy, kde je čerti zkoušeli z pekelných znalostí. Následovala čertovská trapírna, pekelná kuchyně a čertovský bar, kde děti dostaly z čertích rohů kofolu, které však v pekle říkají nehezky po čertovsky – jak, to vám děti prozradí doma samy :-). Chybět samozřejmě nemohla ani audience u samotného Lucifera.

Ani jsme se nenadáli a byli jsme na konci prohlídky – jenže ouha, jedno z dětí zaujalo čerta natolik, že se rozhodl jej odnést. Už jsme se s ním pomalu rozloučili, ale peklo se nad ním nakonec smilovalo a na povrchu jsme se všichni šťastně shledali. Zbývalo tak nastoupit jen do autobusu a hurá domů.

U školy na děti už čekali nedočkaví rodiče – někteří s obavami, zda si jejich dítko v pekle nenechají, avšak našli se i tací, kteří neskrývali zklamání, že jsme se vrátili všichni.

Lucie Kněžourová

Čvn 14 2016