Vánoční besídka V. třídy

Předvánoční čas je snad ve všech školách spojen s besídkami nebo jinými podobnými programy a ani naše škola není výjimkou. Besídky si tak jako každoročně pro své spolužáky, pro rodiče a veřejnost, ale i samy pro sebe připravily děti ze tříd, kde třídními učiteli jsou paní učitelky Beniačová a Žežulková – letos se tedy jednalo o žáky IV. a V. třídy.

Páťáci, doplnění o děti ze školního pěveckého sboru, si na čtvrtek 18.12.2008 připravili program s ryze vánoční náplní, ve kterém nechyběly koledy, vánoční písničky a básničky a přiblížení a vysvětlení některých vánočních zvyků a tradic. Program si děti samy navíc doprovázely hrou na hudební nástroje – housle, foukací harmoniku, zvonkohru, flétny a rytmické nástroje. Zvláštní pochvalu zaslouží děti z P. Kamenice a ze Svratouchu, které do třídy přestoupily teprve v září, ale na flétny se naučily hrát stejně dobře, jako jejich spolužáci, kteří hru "trénují" mnohem delší dobu.

Na závěr děti rodičům v hledišti rozdaly připravené dárečky. Besídku sledoval do posledního místečka zaplněný sál a řada diváků musela ještě stát, ale výkony dětí stály za to. Všechny si zaslouží veliké uznání.

Mgr. J. Kyncl

Pro 19 2008