Veronika Brožková zvítězila v celostátní literární soutěži

V sobotu 16.5.2015 se uskutečnilo v Proseči slavnostní vyhlášení výsledků celostátní literární soutěže „Malá Proseč Terezy Novákové“, která je pořádána jednou za 3 roky pro uchování odkazu na známou východočeskou spisovatelku Terezu Novákovou. Letošního jubilejního desátého ročníku se zúčastnilo se svými příspěvky téměř 90 žáků z celé ČR (přibližně z 50 základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií).

Žáci soutěžili ve dvou žánrech – poezie a próza. Byli rozděleni podle ročníků do třech kategorií: 4. – 5. ročník, 6. – 7. ročník, 8. – 9. ročník. Vyhodnocení autoři se na slavnostním setkání se starostou Proseče zapsali do pamětní knihy, poté si s rodiči a pedagogickým doprovodem prohlédli místní muzeum a muzeum dýmek. Také navštívili zdejší školu, jež před lety založení této literární soutěže iniciovala. V odpoledních hodinách pak v místním kulturním domě vítězní autoři přednesli publiku svá díla a obdrželi ceny. Čestným hostem byla herečka a televizní a rozhlasová moderátorka Ester Janečková.

Veronika Brožková, žákyně VIII. třídy naší školy, se s básní „Vysněný princ” umístila ve své kategorii na 1. místě. Veronice k jejímu umístění i k získaným cenám (elektronická čtečka knih, knihy a různé drobné dárky) blahopřejeme a děkujeme jí za vynikající reprezentaci naší školy.

Mgr. Lenka Beniačová

Kvě 18 2015