Vítězství v celostátní soutěží

Ve čtvrtek 13.11.2008 se v Praze uskutečnila celostátní konference uživatelů interaktivních tabulí ACTIVboard. Konference se zúčastnilo 260 zástupců škol z České republiky a Slovenska a byli na ní přítomni také zástupci výrobce tabulí a výukového softwaru firmy Promethean z Velké Británie a laboratoří firmy PASCO z Kalifornie v USA. V rámci konference proběhlo i finále soutěže o nejlepší výukový materiál pro interaktivní tabule ACTIVboard, které se osobou p. uč. L. Beniačové zúčastnila i naše škola.
Do soutěže bylo zaregistrováno přes 200 soutěžních materiálů a 4 nejlepší postoupily do česko-slovenského finále v Praze. Zatímco loni p. uč. Beniačová soutěžila se sadou výukových materiálů Karel IV. a jeho doba, Vyjmenovaná slova a Český jazyk pro III. třídu, letos soutěž obeslala rozsáhlým souborem s názvem "1000 tabulí pro 4. ročník ZŠ". Číslovka 1000 přitom není žádným přeháněním – materiál skutečně obsahoval 1000 interaktivních výukových tabulí a představoval celoroční práci v rozsahu mnoha stovek hodin.
Každý z finalistů během konference dostal čas 15 minut pro předvedení svého materiálu a po posledním soutěžícím všichni přítomní v sále (přibližně 260 zástupců škol z České i ze Slovenské republiky) vybírali hlasováním nejlepší materiál a jako suverénně nejlepší vybrali materiál Mgr. Lenky Beniačové. Zdůraznit je přitom třeba i skutečnost, že hlavní cenou v soutěži byla interaktivní tabule v hodnotě 60.000,- Kč, kterou naše škola takto získala.
Nejde přitom pouze o reprezentaci školy, ale i celé obce, neboť jméno "Krouna" bylo součástí všech propagačních
materiálů a prospektů celé konference a představení výsledků práce Mgr. L. Beniačové sledovali i zástupci výrobce z Anglie.
Za reprezentaci školy i obce paní učitelce samozřejmě děkuji.

Lis 14 2008