Výlet do záchranné stanice Pasíčka

Je předvánoční čas a žáci III. a V. třídy se rozjeli do Záchranné stanice Pasíčka u Proseče, aby nadělili zvířátkům něco pod stromeček. Odjížděli jsme hned ráno v 8. 00 hod. od školy. Po příjezdu jsme nejprve předali dárky pro zvířátka a věřte, byla to pořádná hromada – semínka, zrní, seno, myšky, ovoce, pečivo, piškoty a mnoho dalších dobrot. Hned poté jsme se rozdělili na dvě skupiny. První šla na prohlídku a druhá do Ekocentra na výukový program. Samozřejmě jsme se pak vyměnili. Při prohlídce jsme viděli mnoho živočichů, dozvěděli jsme se, jak se do stanice dostali a co jim schází. Asi nejvíce nás zaujali jezevci. Byli opravdu krásní. Při výukovém programu, který byl zaměřen na faunu Pardubického kraje, jsme si doplnili informace získané ve škole o zajímavosti a užitečné rady. Prezentace pana lektora byla velice hezky připravená.

Touto cestou přejeme všem zaměstnancům Záchranné stanice Pasíčka i jejich zvířátkům krásné Vánoce a do nového roku hlavně zdraví. Také jim děkujeme za príma den, který s námi strávili.

Žáci III. a V. třídy ZŠ Krouna, Mgr. Lenka Žežulková

Pro 19 2011