Výlet II. a IV. třídy – Kunětická hora

Tak i my jsme se dočkali. Ráno 5. června 2009 ve čtvrt na osm jsme se všichni sešli před školou a hned poté, co jsme se přepočítali, jsme nasedli do autobusu a vydali se směrem ke Kunětické hoře u Pardubic. Počasí nám zpočátku nebylo moc nakloněno, ale hlavní bylo, že nepršelo. Kolem půl deváté jsme dorazili pod „Kuňku“.

Už při vystupování z autobusu jsme viděli malé keltské osídlení. Po krátkém přivítání pořadateli jsme byli (všichni účastníci) rozděleni do tří skupin (spolu s námi zde byli žáci dalších dvou škol). My – skupina A – jsme se zapojili do činností keltské vesničky. Mohli jsme si vyzkoušet ražbu keltských mincí, pečení placek z vlastnoručně namleté mouky, kamenické práce, tkaní, střelbu z luku, hraní keltských her, nakoupit u kouzelníka a dráteníka. Zatím ostatní dvě skupiny B a C šly na prohlídku zříceniny hradu. Zhruba po hodině došlo na střídání. My vyrazili do velikého kopce ku hradu, skupiny B a C šly do keltské vesničky.

Po hradě nás provedl pan kastelán a postupně nám povyprávěl a ukázal „kudy kráčely dějiny“. K nepřehlédnutí byl obrovský drak uvnitř hradu. Naštěstí byl po snídani a nechtěl ke svačině žádnou naši princeznu.  Po prohlídce jsme sestoupili zpět do podhradí a shlédli představení o Keltech a keltské historii.

Vzhledem k tomu, že jsme prý byli nejlepší ze všech škol ve znalostech, chování a pracovitosti ve vesničce, byli jsme oceněni. Dárek od keltských mužů za naši školu převzala p. uč. Nováková Zuzana. A co že jsme dostali? To nejcennější – ručně vytesanou keltskou hlavu do kamene, na které se svými pokusy podíleli nejen pořadatelé, ale hlavně všichni účastníci dvoutýdenního programu o keltských zvyklostech. Velice si toho vážíme a hlavu keltského muže vystavíme spolu s fotografiemi ve vitríně u vchodu do školy.

I zde (web školy) si můžete prohlédnout fotografie z našeho výletu a lze je najít i na stránkách agentury, která vše pořádala, protože jsme natolik zaujali, že nás požádali o několik našich fotek pro svůj web.

Z „Kuňky“ jsme odjížděli nadšeni a plni dojmů z akcí. Samozřejmě jsme se v průběhu dne několikrát posilnili, doplnili tekutiny a na závěr cestou domů vyrazili na výbornou zmrzlinu ve Slatiňanech.

Veliké poděkování patří panu řidiči Zavřelovi, který byl trpělivý a ochotný po celý den a všechny nás v naprostém pořádku dovezl kolem třetí hodiny do Krouny.

Další fotografie najdete v naší fotogalerii

Žáčci II. a IV. třídy a jejich tř. uč.

Čvn 08 2009