Výlet IV. a V. třídy do Babiččina údolí

Ve středu 3. června jsme se probudili do krásného slunečného rána.  O to více nás těšilo, že doma můžeme nechat aktovky plné učebnic a jen tak s batůžky vyrazit ke škole. Ten den nás totiž čekal školní výlet do Babiččina údolí, které patří mezi nejznámější a nejoblíbenější výletní místa východních Čech.

Před půl osmou jsme se sešli u školy, nastoupili do autobusu a už jsme „upalovali“ směrem k Ratibořicím. Cestou jsme narazili na několik objížděk a dopravních kolon, ale šikovný pan řidič si vždy dovedl poradit a v pořádku nás dovezl do cíle.

Zámeckým parkem, kde nádherně kvetly rododendrony, jsme se dostali do Babiččina údolí, kam Božena Němcová umístila děj svého nejslavnějšího románu Babička. U sousoší babičky s dětmi a psy Sultánem a Tyrlem jsme se vyfotografovali a vypravili se na prohlídku Ludrova mlýna, Panského hostince, Starého bělidla a samozřejmě jsme nemohli vynechat ani Viktorčin splav.

Poté nás čekala prohlídka zámku v Ratibořicích, kde nás upoutaly nádherné obrazy, nábytek, lustry a porcelán. Před odjezdem domů, jsme si mohli koupit drobné suvenýry.

Vůbec se nedivíme, že se Boženě Němcové tento kraj líbil tak moc, že se o něm rozhodla napsat román. I my jsme z něj byli nadšení! Zažili jsme spoustu legrace a zábavy, ale dozvěděli se i mnoho zajímavých informací o způsobu života našich předků. Některé z nás příroda Babiččina údolí tak unavila, že jsme si „schrupli“ už v autobuse při zpáteční cestě domů J. Výlet se nám vydařil a my už se těšíme na nějaký další.

žáci a učitelky IV. a V. třídy

Čvn 11 2015