Výlet VIII. třídy, Prachovské skály, Jičín a okolí, květen 2013

Výlet VIII., Prachovské skály, Jičín a okolí, květen 2013

 

Ve středu 29. května jsme z Krouny s paní učitelkou Urbanovou a paní učitelkou Skalovou jeli autobusem do Hlinska, kde jsme přestoupili na autobus, který nás odvezl až do Jičína.

V Jičíně jsme měli krátký rozchod a poté se vydali Lipovou alejí k nádraží na vlak, tím jsme docestovali do Libuně a odtud pěšky asi pět kilometrů k Turistické chatě, kde jsme se ubytovali a najedli. Poté jsme se vydali na poutavou prohlídku Prachovských skal. Po večeři následoval společenský program.

 

 

Druhý den po vydatné snídani jsme vyrazili na vlak do Libuně a odtud jeli do Sedmihorek. Poté pěšky na Hrubou skálu a po obědě v restauraci zpět na vlak směr Libuň. Tam se nám ale pokazilo počasí a začalo pršet, a tak nám nezbylo než si obléct pláštěnky a šlapat na chatu. Večer jsme po večeři příliš dlouho neponocovali, protože jsme byli unavení, buď z nachozených kilometrů  nebo z počasí, které nám moc nepřálo.

Poslední den jsme se probudili do uplakaného rána, to nám na náladě moc nepřidalo a zkazilo celý program, a tak jsme cestou do Libuně na vlak opět využili pláštěnky a náhradní obuv. Cesta vlakem do Turnova rychle uběhla. Protože stále pršelo, rozhodli jsme se po obědě vydat na cestu k domovu, do Hlinska jsme přijeli o několik hodin dříve, než bylo původně v plánu, právě kvůli nepříznivému počasí. Tam na nás už čekali rodiče.

I když se nám kvůli deštivému počasí nepodařilo navštívit všechna místa, která jsme chtěli vidět například hrad Kost, i přes to si snad každý odnesl nějaký pěkný zážitek a nejenom promočené oblečení a boty.

 

 

 

 

 

Další fotografie najdete v naší fotogalerii 

 

Simona Pešková, VIII. tř.

 

Událost je ukončena.

Datum

Čvn 04 2013
Expired!

Leave a comment