Vystoupení žáků s názvem „Pravidla“

Je nepochybné, že slušné chování a příjemné vystupování otevírají dveře člověku v jakémkoli kontaktu s lidmi: na úřadech, ve školách, v osobním životě, při obchodním jednání atd.

K základním znalostem každého z nás patří proto poznání pravidel slušného chování. Tomuto souboru norem se v rodině učíme odmalička. Učíme se, jak pozdravit neznámého člověka, jak se omluvit, pokud jsme pochybili, jak jíst, jak se oblékat pro různé příležitosti a podobně. Člověk, který je společenský, ohleduplný k jiným lidem, dodržuje určité zásady, je ve svém okolí oblíbený a lidé ho vyhledávají.

Členové pěveckého kroužku a žáci 4. třídy si na toto téma připravili své vystoupení s názvem „Pravidla“, které předvedli v pátek 24. 2. v přístavbě ZŠ nejprve svým spolužákům z 1. stupně a dětem z MŠ, pak žákům 2. stupně a v podvečer svým rodičům a široké veřejnosti. Diváky postupně seznámili v písních a scénkách se způsoby zdravení, představování, seznamování, omlouvání a řešení vzájemných konflikt. Své vystoupení také obohatili tancem. Několik párů dětí zatančilo polku. Na konci pak všichni přítomní absolvovali test a pomocí hlasovacího zařízení zjišťovali, zda opravdu dobře znají všechny základní zásady společenského chování.

Doufejme, že je budou také dodržovat.

Mgr. Lenka Beniačová, foto Mgr. Miloslava Peňázová

Úno 28 2012