Wi-fi pro žáky a zaměstnance

V budově školy byla pro žáky a zaměstnance zprovozněna wi-fi síť (v budově přístavby proběhne zprovoznění sítě později).

Připojení zařízení s OS Android (je mnoho verzí – postup popisuje dvě různé verze Androidu):

1) V seznamu dostupných sítí vybrat wi-fi síť ZSKrouna-Zaci

2)

– přidržet na ni cca 3 sekundy prst a následně vybrat Upravit konfiguraci sítě

– nebo zvolit Připojit k síti

3)

– najít položku Totožnost a zde doplnit své uživatelské jméno pro vstup do školní sítě (to, které používáte v hodinách informatiky na PC stanicích)

– nebo najít řádek Identita a zde doplnit své uživatelské jméno pro vstup do školní sítě (to, které používáte v hodinách informatiky na PC stanicích)

4) Doplnit heslo (to, které používáte v hodinách informatiky na PC stanicích)

5) Zatrhnout volbu Zobrazit rozšířené možnosti

6)

– najít položku Nastavení proxy, kliknout na ni a vybrat ručně

– nebo najít položku Nastavení serveru proxy, kliknout na ni a vybrat ručně

7) Najít položku Název hostitele serveru proxy a doplnit zde slovo proxy

8) Najít položku Port serveru proxy a doplnit 3128

9) Nastavení IP ponechat DHCP

10)

– nastavení uložit

– nebo zvolit Připojit

Následně se můžete k uvedené síti připojit. Výše uvedený postup stačí udělat jen 1x. Telefon (tablet) si jej bude pamatovat.

V případě zařízení s jiným OS nebo při problémech s nastavením kontaktujte ředitele školy.

Školní webový filtr

I nadále je veškerý přístup na internet přes Školní webový filtr. Při prvním spuštění internetového prohlížeče, který je integrován v Androidu, přes školní wifi po vás bude požadováno jméno a heslo – opět zadejte své jméno a heslo do školní sítě. Android si jej uloží a nebude jej již vyžadovat.

Pozor – uloží si ho v podstatě natrvalo, tj. jeho odstranění je obvykle možné jen resetem telefonu (tabletu) do továrního nastavení. Pokud byste telefon (tablet) prodali spolužákovi nebo přenechali sourozenci, bude se jeho přístup na internet přes školní infrastrukturu monitorovat pod vaším jménem.

Pokud používáte jiný internetový prohlížeč (např. Mozilla Firefox, Chrome, …) může být zadávání jména hesla vyžadováno při spuštění prohlížeče opakovaně. Je to sice otravné, ale bezpečnější.

Úkolem Školního webového filtru je zabránit přístupu žáků na nežádoucí www stránky přes školní infrastrukturu. Stránky sociálních sítí (facebook, twitter, atd.) budou žáků přístupné pouze v časech 7.00 – 7.25; 9.10 – 9.25 a 12.50 – 13.20 (ve čt 12.05 – 13.20).

Mějte na paměti bezpečnost svého hesla, nesdělujte ho ani nejlepšímu kamarádovi. Hrozí, že by mohl vaše přihlašovací údaje zneužít a nepříjemnostem byste následně čelili sami.

Kvě 05 2014