Zhodnocení projektu DDS Dividlo

Zhodnocení divadelního projektu

V letošním školním roce se   DDS  D i v i d l o   pustil do realizace zajímavého projektu, který napomáhá rozvoji místní amatérské kultury a je financovaný Československou obchodní bankou, a.s. a Poštovní spořitelnou.

Rozhodli jsme se nacvičit rozvernou pohádku Marka Veselého   „S t r a š p y t e l   a   krotitelka   duchů“   a „putovat“ s ní po okolních domovech důchodců, seniorcentrech  nebo kulturních domech.

Pro babičky a dědečky jsme také během podzimu vypálili drobné keramické dárečky  na památku. Po několika měsících pečlivého zkoušení a příprav kostýmů, kulis a techniky, jsme se konečně vydali za svými diváky.

Harmonogram vystoupení:

8.4. Krouna            Nová scéna v ZŠ
15.4. Hlinsko            Dům seniorů  Drachtinka
16.4.  Skuteč            SeniorCentrum
22.4. Nasavrky        Sokolovna (2 představení)
23.4. Zderaz                        Kulturní dům
28.4.  Rychmburk                  Domov důchodců na hradě

Celkem náš soubor odehrál 7 představení a potěšil téměř 400 diváků.

Děti pracovaly na projektu s chutí a velmi aktivně a z úspěchu u publika měly velkou radost.

Mgr. Roman Tlapák

Kvě 28 2009