Změny výše stravného žáků a zaměstnanců od 1.4.2012

Od 1.4.2012 stupují v platnost nové ceny stravného pro žáky a zaměstnance školy. Důvodem je zvýšení dolní sazby DPH z 10% na 14%, ke kterému došlo od 1.1.2012. Dopad tohoto vládního rozhodnutí na koncovou cenu stravného se nám podařilo oddálit o celé 3 měsíce (díky zásobám z r. 2011 i díky intenzivnímu jednání s dodavateli potravin) Vliv zásob z r. 2011 se však již zcela vyčerpal a navíc růst cen potravin pokračoval i v prvních 3 měsících r. 2012.

Z uvedených důvodů jsme nuceni přistoupit ke zvýšení ceny stravného pro všechny žákovské skupiny strávníků o 1,- Kč a v případě stravného zaměstnanců o 2,- Kč za oběd.

Kompletní ceník najdete v sekci Školní jídelna – ceny nebo přímým odkazem zde .

Ceny žákovských obědů jsou ale i tak stále na úrovni, za kterou se doma oběd uvařit nedá. Provoz kuchyně (energie, údržbu) totiž v oblasti žákovského stravování dotuje prostřednictvím provozního rozpočtu školy zřizovatel (Obec Krouna) a mzdové náklady zaměstnanců dotuje stát. Školní stravování navíc musí respektovat přísné zásady zdravé výživy a kromě vlastního kompletního obědu strávníci dostávají přílohy v podobě zeleninových salátů, mléčných výrobků, ovoce nebo moučníků či dezertů.

Ceny stravného pro cizí strávníky (doplňková činnost) se nemění – jejich zvýšení proběhlo již k 1. lednu 2012.

Děkuji za pochopení.

Bře 28 2012