ZOH 2010 – Vancouver – výsledky soutěže

ZOH 2010 – Vancouver
výsledky soutěže

XXI. ZOH jsou již minulostí, neboť skončily v neděli 28. února 2010.
A jaké vlastně byly?

Pro českého fanouška velmi úspěšné, protože naši sportovci získali 6 medailí (2 zlaté a 4 bronzové). Česká republika se zařadila na 14. místo v pořadí národů z celkového počtu 82 účastnických států. Naši republiku reprezentovalo na těchto hrách 92 sportovců.

Čeští medailisté:

2x ZLATO            Martina Sáblíková – rychlobruslení, 3000m a 5000m
4x BRONZ           Lukáš Bauer – běh na lyžích, 15 km volnou technikou

štafeta mužů 4x 10 km – běh na lyžích
Martina Sáblíková – rychlobruslení, 1500m
Šárka Záhrobská – alpské lyžování, slalom

V době konání zimních olympijských her probíhala na naší škole soutěž (více informací zde), do které se zapojilo 49 žáků a žákyň (od třeťáků až po deváťáky). 33 z nich odpovědělo na všech 8 otázek zcela správně a úplně. Z nich pan ředitel vylosoval tři výherce (Pavlína Boušková, Miroslav Halamka, Miroslav Knettig), kteří obdrželi velmi pěkný časopis Vancouver 2010. Všichni ostatní pak získali sladkou odměnu za účast v soutěži.

Mgr. Hana Šmahelová

Bře 08 2010