Zprovoznění meteostanice na střeše školy

Profesionální meteostanice

V úterý 12. března 2013 byla zprovozněna profesionální meteostanice instalovaná na střeše školy. Zařízení měří desítky údajů (například teplotu, rychlost a směr větru, poryvy větru, vlhkost, srážky, pocitovou teplotu, výšku základny mraků, trendy měřených veličin, atd.) a většina z naměřených údajů je přístupná na webu školy. Můžete se tak podívat nejen na aktuální hodnoty, ale samozřejmě i na to, jaká teplota byla v noci, jakou rychlostí vítr foukal den předem a podobně. Veškerá naměřená data jsou zaznamenávána a systém z nich automaticky vyhodnocuje rekordní maxima nebo minima a to po dnech, měsících, rocích nebo za celou dobu měření. Všechny údaje jsou k dispozici k i ve formě grafů. Množství měřených a zaznamenávaných údajů je plně srovnatelné s profesionálními meteostanicemi a mnohem rozsáhlejší, než údaje, které měří malé domácí stanice nebo stanice meteoamatérů. V dohledné době bude stanice dovybnavena ještě jedním čidlem pro měření teploty, které bude umístěno ve výšce přibližně 2 metry nad zemí a snímaná teplota tak nebude ovlivňována ani výškou střechy a v létě ani teplotním sáláním rozpálené střešní krytiny.

Výstupy jsou přístupné na adrese http://mail.zskrouna.cz/meteo/ a po měsíci či dvou plného provozu bude zahájeno předávání naměřených hodnot i do centrálního registru výrobce, který je americká společnost Davis Instruments.

Stránky s výstupy se samy po přibližně 1 až 2 minutách obnovují. Pokud by se tak vlivem nastavení Vašeho webového prohlížeče nestalo, proveďte znovunačtení ručně (např. klávesou F5).

Ukázky z výstupů (pro zvetšení klikněte na obrázky):

Upozornění – obrázky jsou pouze pro ukázku výstupů, tj. nemění se. Pro vstup do aplikace použijte odkaz: http://mail.zskrouna.cz/meteo/

Bře 16 2013