Adopce veverky obecné

Začátkem letošního školního roku se začal v hlavách dětí navštěvujících přírodovědný kroužek rodit nápad, že si adoptují některé zvířátko, které žije v záchranné stanici Pasíčka (stanice se nachází nedaleko Proseče a je častým místem školních výletů). Tato myšlenka zaujala i ostatní děti z I.,II.,III.,IV. a V. třídy a jejich paní učitelky, a proto jsme se rozhodli adoptovat veverku obecnou. Veverku si vybrali samotní žáci v hlasování, ve kterém těsně zvítězila nad liškou obecnou a kunou skalní. Realizace adopce proběhla ve čtvrtek 18. prosince 2014, kdy paní učitelky Novotná a Šmahelová odjely do záchranné stanice Pasíčka a tam osobně předaly finanční dar 1000 Kč. Tato částka byla zaplacena z výtěžku vánočního jarmarku a všechny zapojené třídy I. stupně se na ní podílely rovným dílem. Děti měly velkou radost, že za část svých utržených peněz mohly udělat dobrý skutek a po  moci handicapovanému zvířeti a již nyní se těší na jaro, až se pojedou na "svého chráněnce" osobně podívat.

Mgr. Hana Šmahelová

Led 08 2015