Atletické soutěže, Svratka, 2013

Mezi oblíbené aktivity na základní škole patří sport, a to i přes to, že stále více dětí s oblibou vysedává u počítače a ven je nic neláká. Když se pro ně ale připraví nějaká zajímavá sportovní akce, vrozená soutěživost u většiny z nich zvítězí. Na již tradiční atletickou soutěž se žáci druhého stupně vydali 27. září do Svratky.

Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách – v hodu kriketovým míčkem a u starších granátem, v běhu na 60 metrů, v běhu na 1500 metrů a skoku do dálky. Soutěže byly rozděleny do kategorií po jednotlivých třídách a zvlášť závodili samozřejmě chlapci a dívky. Závodů se zúčastnily ZŠ Jimramov, ZŠ Kameničky, ZŠ Krouna, ZŠ Nové Město na Moravě, ZŠ Sněžné a domácí ZŠ Svratka. Naši školu zastupovalo 44 sportovců.

Závody začaly hned po slavnostním nástupu, při kterém byly představeny jednotlivé školy. Poté se již sportovci přesunuli ke svým disciplínám. Po celé dopoledne všechny závodníky doprovázela příjemná nálada a atmosféra. Nedošlo naštěstí k žádnému vážnějšímu zranění a všichni zúčastnění si to opravdu užili.

Když soutěžící dokončili své disciplíny, pořadatelé vybrali nejlepší sportovce a začalo vyhlašování.  Ani my jsme se neztratili a získali jsme medaile z různých disciplín a kategorií. Všichni jsme byli s výsledky spokojeni. Žákům, kteří se umístili, gratulujeme a zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy.

Zlaté medaile:

David Volf

6. třída (běh 60 m)

Dominik Drahoš

7. třída (běh 1500 m)

8. třída (běh 60 m)

Stříbrné medaile:

5. třída (běh 60 m)

5. třída (skok daleký)

Pavlína Tichá

7. třída (skok daleký)

Jiří Jelínek