Bovýsek ve škole

Naše škola je již několik let zapojena do projektu „Ovoce a zelenina do škol“. Cílem projektu je začlenění ovoce a zeleniny do jídelníčku dětí, vytváření správných stravovacích návyků a prevence dětské obezity. Žáci 1. stupně ZŠ dostávají pravidelně 1 x v týdnu zdarma různé druhy ovoce nebo zeleniny.
Koncem dubna 2017 naši školu navštívil maskot projektu Bovýsek a osobně žákům I. – V. třídy předal ovocný nápoj, který patří k velmi oblíbeným produktům. Děti také odpovídaly na zadané otázky a pochlubily se i svými výsledky ve vzdělávací hře Kozel Ovozel, kterou si díky projektu „Ovoce a zelenina do škol“ mohou zdarma stáhnout do svých tabletů a telefonů. Návštěva Bovýska byla příjemným zpestřením běžného vyučování a těšíme se na další setkání.

Mgr. Miloslava Peňázová

Kvě 09 2017