Čestné prohlášení o podstoupení antigenního testu ve škole, potvrzování provedení testu

Na základě mimořádného opatření MZČR ze dne 3. 5. 2021 mohou žáci při vstupu do provozovny (holičství, kadeřnictví,…) nebo amatérští sportovci mladších 18 let při sportovní přípravě organizované sportovními svazy doložit negativní výsledek antigenního testu mj. i čestným prohlášením jejich zákonného zástupce, že ve škole absolvovali nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2.

Abyste tato čestná prohlášení nemuseli samostatně vytvářet, máte možnost si je vytisknout z aplikace Bakaláři. Po přihlášení do webové aplikace je hned nahoře tlačítko “Potvrzení covid-19”, po jeho stisknutí vpravo z rozevíracího menu vyberte, jaký zákonný zástupce se má doplnit (vyberete zástupce a stisknete odeslat) a následně si formulář vytisknete, podepíšete a dáte dítěti, které jej předloží např. u kadeřníka nebo ve sport. klubu.

Jedná se o čestné prohlášení zákonného zástupce, tj. zákonný zástupce je ten, kdo svým podpisem ručí za to, že dítě podstoupilo v posledních 72 hodinách (tj. 3 dnech) ve škole antigenní test s negativním výsledkem. Před použitím tohoto čestného prohlášení je proto nutné si uvědomit:
– žáci jsou ve škole testováni jen v týdnech, kdy mají prezenční výuku
– žáci 1. stupně jsou testováni vždy v pondělí (a pokud žák v pondělí chybí, musí se dostavit do ředitelny k testu ihned při příchodu první den návratu do školy, tj. ještě před cestou do šatny)
– žáci 2. stupně jsou testování vždy v pondělí a ve čtvrtek (a pokud žák v tyto dny chybí, musí se dostavit do ředitelny k testu ihned při příchodu první den návratu do školy, tj. ještě před cestou do šatny)
– pokud by žák byl pozitivní, okamžitě informujeme rodiče, tj. pokud rodiče nemají o výsledku testování svého dítěte žádnou zpětnou vazbu, je výsledek antigenního testu dítěte negativní
– případným neoprávněným čestným prohlášením (např. pokud žák nechodí do školy nebo v týdnu distanční výuky) nese zákonný zástupce veškerou odpovědnost s  ohledem na platnou legislativu a mimořádná opatření MZČR.

Pokud by žák z nějakého vážného důvodu potřeboval písemné potvrzení a negativním testu, může si o něj požádat v ředitelně školy. S ohledem na hektičnost nynější situace se však může stát, že potvrzení nebude vystaveno “na počkání” nebo ještě téhož dne.

Kvě 07 2021

All Day