Exkurze do Záchranné stanice Pasíčka

První školní měsíc zakončili žáci první, druhé a třetí třídy exkurzí do Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka v Boru u Skutče. Posláním stanice je záchrana zvířat z volné přírody na území Pardubického kraje. Děti měly možnost prohlédnout si celý areál stanice a vidět, jak žijí trvale handicapovaná zvířata naší fauny. V expozici pozorovaly dravce, sovy – výra velkého a sýčka obecného a také různé druhy pěvců. Malé návštěvníky upoutali i majestátný rys ostrovid, poskakující veverky, kuna lesní a spící jezevci. Obdivovali také pštrosa, divoké prase a vydry. V závěru prohlídky se všichni proběhli na okraj lesa a chvilku si pohráli v dětském koutku.

Velké poděkování patří všem rodičům, kteří se postarali o to, aby děti přivezly zvířatům i něco dobrého na zub.

Text a fotografie: Mgr. Věra Novotná

Říj 02 2018