GO pobyt VI. třídy, Daňkovice, 23.-24.9.2013

GO pobyt šesté třídy v Daňkovicích

Penzion Selský dvůr je již několik let ideálním místem pro naše aktivity na počátku každého šestého ročníku. Opustit školní lavice, byť jen na dva dny, je přece bezva a tak ani uplakané pondělní ráno neodradilo 16 žáků šesté třídy s třídní učitelkou Mgr. Janou Sádovskou a metodikem prevence Mgr. Romane Tlapákem, aby se již tradičně vydali na zážitkový pobyt v rámci protidrogové prevence do Daňkovic.

Letošní školní rok 6. třída zahájila GO pobytem v Daňkovicích. Nejprve jsme v půl osmé jeli z Krouny autobusem do Sněžného a odtud do Daňkovic potom pěšky a ani nám nevadilo, že drobně prší. Do penzionu jsme dorazili okolo desáté hodiny a rozešli se na pokoje. Za dvě hodiny už jsme si pochutnali na svíčkové omáčce s knedlíkem.

Text Pavlíny Svatoňové, VI. tř.:

"Po vydatném obědě bylo třeba si odpočinout, abychom mohli venku hrát různé hry. Po soutěžích jsme šli na Buchtův kopec a tam si snědli svačiny, které nám v penzionu nachystali s sebou. V lese jsme soutěžili o nejhezčí daňkovické strašidlo z přírodnin. Po návratu do penzionu se tady ještě uskutečnil turnaj v ping-pongu. Poté byl k večeři smažený sýr s bramborem. Po večeři jsme odešli na pokoje, tam jsme se osprchovali a uložili se ke spánku.

Druhý den ráno jsme si sbalili věci a odešli na snídani. Na závěr pobytu nás čekalo ještě předávání diplomů a odměn a pak už jen cesta domů."

Zář 25 2013