GO pobyt žáků VI. třídy

GO pobyt žáků VI. třídy, Daňkovice, 9. – 10.9.2010

Ve dnech 9.-10. září 2010 nezasedli žáci šestého ročníku do svých lavic, ale vyrazili na dvoudenní zážitkový pobyt do Daňkovic u Sněžného. Již řadu let  tento kurz patří do  školního Minimálního programu prevence rizikového chování a letos je částečně financován prostředky Evropské unie, konkrétně Evropského sociálního fondu, a to díky projektu, který naše škola připravila. Nepřízeň počasí (vytrvalý déšť ve čtvrtek dopoledne) bohužel připravila žáky i učitele o jednu z hlavních atrakcí – tedy o přesun do Daňkovic na kolech a bylo nutné zvolit náhradní autobusovou variantu. Škoda, protože jízda na kole v terénu i po silnici dává některým žákům obvykle pořádně zabrat.
Před obědem tedy všichni úspěšně dorazili do penzionu Selský dvůr a rozladění ze špatného počasí s protrhávající se oblohou rychle opadlo. Bez problémů se tak podařilo splnit plánovaný program plný soutěží a her, rozvíjejících odvahu, obratnost, spolupráci a důvěru. Nechyběla ani výtvarná soutěž a test z dopravních předpisů. Penzion nám poskytl perfektní zázemí a všem zaměstnancům děkujeme za jejich ochotu a péči.

Radost z pobytu a ze získaných cen a diplomů dětem umocnilo i páteční počasí plné sluníčka a pohody a přes pár drobných karambolů všichni úspěšně v pátek dorazili zpět ke škole.

Další fotografie najdete v naší fotogalerii

Mgr. Roman Tlapák

Zář 10 2010