I. a II. třídy v Kukyho lese

Během celého školního roku žáci první a druhé třídy získávali přehled o tom, jak se mají správně chovat v přírodě. Své znalosti si zábavnou formou ověřili na Březinách, kde v pondělí 26.6.2017 navštívili naučnou stezku – Kukyho les. Trasa pochodu začínala pod penzionem Na Bělisku a byla dlouhá asi 0, 5 km. Děti během osmi zastavení (Interaktivní mapa, Vodní hrátky, Hrátky s vrbovými proutky , Skládka, Co je k jídlu, Hergotův dům, Tref si svého záškodníka a Domácí zvířátka) plnily jednotlivé úkoly a sbíraly razítka. Každá ze zastávek se jim velmi líbila.
Největší pozornost výletníků získaly Vodní hrátky, Hergotův dům a Hergotmobil. Na Březinách jsme prožili díky překvapením, která na děti čekala v lese, pěknému počasí a ochotné majitelce penzionu Na Bělisku velmi pěkné dopoledne.

Mgr. Věra Novotná

Čvn 27 2017